KONST / Litografier / Litografi 10739108
*
nr 1073 9108
Peter Dahl
(1934-2019), Sverige
Litografi, Peter Dahl (f. 1934), Bellman, bladets mått: 29x42
Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 december 2016
kl 20:22:25
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/12 21:47:16
1
400 kr
5/12 13:00:00
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Läs mer...
Peter Dahl (f. 1934)
Svensk konstnär med norskt ursprung, född 1934 i Oslo. Familjen emigrerade i februari 1939 till Sverige (Bromma).
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bellman grafik litografi litografier peter dahl svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6065 Litografier
2 st, Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Signerade e..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:48
*
Peter Dahl
Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.
nr 1073 9108
Peter Dahl
(1934-2019), Sverige
Litografi, Peter Dahl (f. 1934), Bellman, bladets mått: 29x42
Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 december 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/12 21:47:16 | 1 | 400 kr |
5/12 13:00:00 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Läs mer...
Peter Dahl (f. 1934)
Svensk konstnär med norskt ursprung, född 1934 i Oslo. Familjen emigrerade i februari 1939 till Sverige (Bromma).
Svensk konstnär med norskt ursprung, född 1934 i Oslo. Familjen emigrerade i februari 1939 till Sverige (Bromma).
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bellman grafik litografi litografier peter dahl svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6065 Litografier
2 st, Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Signerade e..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:48